Menu
Kontaktujte nás: Maříž / Slavonice / Praha
Váš nákup
0 ks /

Fenomén Maříž

Co je to Maříž?

Odpověď na na první pohled banální otázku se může při pohledu zblízka stát překvapivou. Maříž je místo. Vesnice “na konci světa”, na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska, do které 30 let nesměl nikdo vstoupit protože ležela příliš blízko rakouských hranic. Maříž je místo se silným geniem loci.

“Maříž, intenzivní pocit krajiny, v níž jsme prožili mnoho generací” – Václav Cílek

Maříž je keramika plná barev, snů a fantazie, jejímž duchovním otcem je akademický malíř Kryštof Trubáček, který ji pojmenoval po tomto místě, které s přáteli objevil a začal zde tvořit. Maříž je oáza, kulturní a turistické centrum, obklopené divokou přírodou a spoustou historických památek. Oáza, ve které se návštěvníci mohou kreativně vyřádit při malování na keramiku, pochutnat si v restauraci na lokálních a sezónních specialitách, nakoupit si originální keramiku Maříž®, vydovádět se na dětském hřišti, odreagovat v přilehlé zahradě a ubytovat se v jednom z našich krásných apartmánů.

Rezervovat pobyt Restaurace

#

Restaurace

Základem našich pokrmů jsou kvalitní a pečlivě vybírané suroviny, často od malých lokálních dodavatelů. Jídelníček pravidelně obměňujeme podle sezóny, přijďte si k nám pochutnat.

#

Ubytování

Načerpejte klid, pohodu a inspiraci v útulných apartmánech “na konci světa”. Vybrat si můžete ze dvou apartmánů – U Lípy a U Dubu.

#

Historie

A jak to celé začalo? Historie autorské originální keramiky je vskutku pestrá, prozkoumejte ji spolu s námi!

Restaurace

V naší restauraci pečlivě dbáme na kvalitu surovin, proto se snažíme spolupracovat hlavně s místními bio pěstiteli a výrobci. Menu se pravidelně mění dle sezóny a dostupných čerstvých surovin.

Co u nás například najdete? Domácí těstoviny naší vlastní produkce, čerstvé kozí sýry z Rudolce, pstruhy z nedalekých sádek pana Hellera, kvalitní maso z místních chovů, bio kroupy a červenou cizrnu z rakouské farmy Biohof, bio fairtrade kávu Manuel, lahodná vína z Kremsu a od dodavatele Hrušky a mnohé další.

Co dnes vaříme?

A jak to celé začalo?

Maříž, autorská originální keramika s.r.o. je celoživotním dílem akademického malíře a skláře Kryštofa Trubáčka. Kryštof Trubáček vyráběl keramiku pro sebe a své známé už v 70. letech jako student UMPRUM v Praze. Protože zájemců o jeho výrobky přibývalo, najímal si točíře.

Na sklonku osmdesátých let byla Kryštofova keramika ostrůvkem svobodné tvůrčí fantazie a zářivých barev ve všudypřítomné šedi totality.

Krátce po listopadové revoluci, na jaře 1990, objevil Kryštof vesnici Maříž když spolu s přáteli z divadla Sklep pomáhal odstraňovat dráty na česko- moravsko- rakouské hranici. Rozpadlá, zarostlá a opuštěná vesnice Maříž, do které 30 let nesměl nikdo vstoupit protože ležela příliš blízko rakouských hranic, oslovila Kryštofa svým stále patrným duchem a romantikou tohoto zapomenutého místa na konci světa. Kryštof Trubáček už dlouho předtím hledal větší prostory pro svou originální autorskou keramiku a v Maříži našel vše: prostor, klid a inspiraci.V roce 1991 byla oficiálně založena Maříž, autorská originální keramika nesoucí od této chvíle ve svém názvu jméno takřka zaniklé obce Maříž.

Více historie

Namaluj si hrnek

#

Zažijte báječné kreativní chvíle při malování keramiky. Vytvořte si svůj vlastní jedinečný originál či nápaditý dárek.

Chci malovat

Oáza Maříž

#

Přijeďte do naší oázy “na konci světa” ochutnat naše speciality, kreativně se vyřádit a klidně i ubytovat.

Co dnes vaříme?

Zakázková výroba

#

Stylové firemní předměty či osobité dárky s motivem na míru? My si s tím poradíme.

Chci dárek na míru