Menu
Kontaktujte nás: Maříž / Slavonice / Praha
Váš nákup
0 ks /

Jsme Slušná firma!

V srpnu letošního roku jsme se zapojili ke skvělému projektu Slušná firma, neboť nám záleží na tom, jakým způsobem se podniká. Chceme s podobně naladěnými subjekty utvořit pevnou síť, která ukáže, že podnikat se dá i s úctou k přírodě a lidem.

„Proč jsme Slušná firma?“

Naše podnikání je založené na podpoře. Svou činností dbáme na to, abychom podporovali vše co nás tvoří a obklopuje – lidi, obec, krajinu, jedinečnost.

O co nám jde

Myšlenka vzájemné podpory je s námi již od samého začátku: studenti, umělci a kreativci k nám mohli volně přijít, vytvořit krásnou věc a dostat za to autorský honorář, což v průběhu let pomohlo mnoha znevýhodněným ale přesto velmi kreativním lidem.

Mařížská keramika vznikla jako reakce na normalizační šeď. Jedinečná vizuální podoba plná sytých a zářivých barev, motivů šířících radost, vyprávějící příběhy tajemství a fantazie a poctivé hrnčířské zpracování jsou však atributy, které nese do dnes. Věříme totiž, že jsou stále potřeba. Naše produkty propojují radost a užitek. Přinášejí do každého dne o trochu více barev, a svou přítomností jemně připomínají, že je někdy prima podívat se na svět s větší lehkostí, hravostí a nadsázkou.

 

 

 

 

 

 

Jak fungujeme

Klíčovým principem je pro nás jedinečnost. Ve světě sériové výroby a laciných výrobků z Číny lidem již desítky let nabízíme autorský originál vysoké kvality, který je však svou cenou stále dostupný pro každého. Jsme proti uniformitě v tvorbě i práci. Snažíme se, aby bylo cítit, o kolik jiný pocit vychází z výrobku, který z kousku hlíny až po závěrečný dekor celý vznikl v lidských rukou. Podporujeme svět, kde jinakost, jedinečnost a vybočování z řady není vadou, ale manifestací tvořivého lidského ducha a ruční práce.

Co vám můžeme nabídnout

Vedle prodeje keramiky Maříž® a výroby na zakázku nabízíme v každé z našich prodejen (v Maříži, Slavonicích a Praze-Braníku) i kreativní dílny malování na keramiku pro veřejnost.

V našem centru „Oáza Maříž“ v jihočeské Maříži se návštěvníci mohou navíc ubytovat, poobědvat ve stylové restauraci nabízející lokální a sezónní speciality, či jen tak relaxovat v příjemném prostředí oázy na “konci světa”. 

S čím nám můžete pomoci?

Zamyslete se s námi nad opravdovou hodnotou věcí. Uvědomme si, že cenu, kterou za laciné zboží z dovozu nezaplatíme my, zaplatí někdo jiný svým životem, zdravím nebo jde na úkor naší planety. Podporujte, prosím, české produkty, o kterých víte, kde a za jakých podmínek vznikly, u kterých znáte jejich příběh.

Navštívit nás a poznat nás víc zblízka můžete třeba hned. Zastavte se v jedné z našich poboček v Praze-Braníku, Slavonicích a Maříži a podívejte se sami, jak to děláme. A rovnou si u toho můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak zábavné ale i pracné může malování na keramiku být. Těšíme se na vás!

P.S. Ještě bychom potřebovali do Maříže nějakého šikovného kuchaře!

Namaluj si hrnek

#

Zažijte báječné kreativní chvíle při malování keramiky. Vytvořte si svůj vlastní jedinečný originál či nápaditý dárek.

Chci malovat

Restaurace Maříž

#

Přijeďte do naší oázy “na konci světa” ochutnat naše speciality, kreativně se vyřádit a klidně i ubytovat.

Co dnes vaříme?

Zakázková výroba

#

Stylové firemní předměty či osobité dárky s motivem na míru? My si s tím poradíme.

Chci dárek na míru