Menu
Kontaktujte nás: Maříž / Slavonice / Praha
Váš nákup
0 ks /

Poznejte naše techniky

Zajímá vás, jakými technikami u nás můžete tvořit? Nelekejte se, pokud to zní příliš komplikovaně. Až budete u nás, celým tvůrčím procesem vás od začátku do konce provedou a se vším rády pomůžou naše zkušené usměvavé lektorky.

Chcete si rovnou rezervovat dílnu?

Maříž Praha Slavonice

#

Malování

Nejjednodušší technika. Štětcem nanášíte barevné glazury na keramiku – důležité je pořádně promíchat barvy od dna, neboť se rychle usazují. Barvy také rychle zasychají, proto je lepší namáčet štětec častěji a provádět kratší tahy. Pro sytější výsledek je lepší nanést 2 barevné vrstvy.

#

Rytí

Nejprve si špejlí nebo rydlem vyryjete hlavní motiv až tzv. na střep (tzn. je vidět hnědá vypálená hlína, která je pod bílou glazurou). Z vyrytých kontur vám pak vzniknou takové “omalovánky”, jejichž  okolní plochy poté vybarvíte keramiky. Opačně by glazura navlhla a už by se do ní nedalo dobře rýt. Díky této technice je ve výsledku malba krásně plastická.

#

Zapouštění

Technika pro pokročilé. Nejprve si do bílé glazury vyryjete kontury, do kterých pak “zapouštíte” barvu. Po zaschnutí (nejlépe až druhý den) rydlem začistíte okolí kontury tak, že zůstane barva jen v konturách. Poté je možné vybarvit okolní plochu.

Další doporučení pro skvělý výsledek

Namaluj si hrnek

#

Zažijte báječné kreativní chvíle při malování keramiky. Vytvořte si svůj vlastní jedinečný originál či nápaditý dárek.

Chci malovat

Restaurace Maříž

#

Přijeďte do naší oázy “na konci světa” ochutnat naše speciality, kreativně se vyřádit a klidně i ubytovat.

Co dnes vaříme?

Zakázková výroba

#

Stylové firemní předměty či osobité dárky s motivem na míru? My si s tím poradíme.

Chci dárek na míru