DLE AUTORŮ
Video
Diskuze
Eva
Chybí mi foto z více stran (alespoň 2 pohledy - zepředu a zezadu) u všech výrobků. Děkuji.
Martina Gablechová . Gablechova@seznam.cz
Dobrý den, měla bych zájem o hrnek s kočkou. V nabídce máte jen 6 hrnků😥 chtěla bych pro mamku hrnek...
Alena
Dobry den,prosim,bylo by mozne,abych jako darek koupila dva poukazy s tim,ze si obdrovany namaluje jeden...
zobrazit více ...


Novinky mailem:

   

Výjádření k plotům v Maříži

Výjádření k plotům v Maříži

Vyjádření k plotům v Maříži aneb Sklepácké „opájení se vlastní zhovadilostí“  

⃰ Milan Steindler v pořadu DVTV z 8.5. 2016

Hudební část SlavoniceFestu pořádaného agenturou T.H.A. v čele s Ondřejem Trojanem se konala po dva roky v Maříži, konkrétní poloha je vyznačená na přiložené mapce:

Zeleně označené pozemky patří mojí matce, ing. Marii Kolářové, červený obdélník vymezuje oblast, na které byla umístěna Open stage Slavonicefestu. Šipka ukazuje vyústění Čistírny odpadních vod z mojí restaurace.
Nikdy, od začátku příprav prvního Slavonice Festu do dnešního dne, nepřišel ze strany pořádající agentury žádný dotaz, žádost, informace nebo něco podobného ani mojí matce, ani mě, zda souhlasíme s použitím pozemku pro účely Slavonice Festu. Jediné oslovení proběhlo na podzim 2013 a to ze strany ing. Jana Boháče, který se mě zeptal, zda mi nevadí, když srovná cestu mezi svými pozemky do jedné roviny s tím, že tam rozhodně nehodlá nic stavět. Odpověděla jsem, že s tím nemám žádný problém a že bych byla ráda, kdyby obnovil struhy podél obecní cesty, tak aby nedocházelo k zaplavování jeho i našich pozemků. Toto přislíbil. Nestalo se tak ani první ani druhý rok a naopak na pozemku pana Boháče vyrostl letní bar. Toto však nepovažuji za problém a přecházím s nadhledem. 
Problém vznikl jinde: když během Slavonice Festu přijely do Maříže stovky lidí a jediné dva veřejné splachovací záchody byly v moji restauraci Maříž naproti Open stage. Po celý den stály před záchody frontu desítky lidí. Ti, kterým se nechtělo čekat, si šli ulevit rovnou do potoka za Open stage. Tento nápor nemůže moje ČOV zvládnout a taky na konci festivalu byla natolik přetížená, že svou funkci nedokázala řádně plnit. Vývoz a čištění ČOVky bylo objednáno, ale než stačili přijet, přišlo hned den po skončení festivalu na odbor životního prostředí v Dačicích udání na moji nestíhající čistírnu. Jen díky tomu, že jsem prozíravě nechala udělat revizi a vývoz ČOVky krátce před festivalem, byla pokuta mírná. Tato situace se však opakovala již podruhé a nemyslím, že by úřady byly vstřícné donekonečna. Za znečištění vodoteče odpadními vodami hrozí firmám pokuta až 500 000,- Kč. 
Jak z toho ven? Zavřít záchody? To znamená zavřít i restauraci. Proč bych měla zavírat svůj léta budovaný podnik ve vrcholné sezóně? Zpoplatnit WC? Aby to vydělalo na půlmilionovou pokutu, muselo by jedno použití stát 500,- Kč, což je de facto zavření WC, což problém neřeší a už vůbec neřeší to, co se děje za Open stage.
Po všech předchozích zkušenostech s nekomunikací ze strany SlavoniceFestua a udávací mentalitou některých jejich příznivců,  jsem se rozhodla problém řešit konstruktivně a oplotit naše pozemky DEMONTOVATELNÝMI ploty. Do země jsem nechala zavrtat zemní vruty Krinner, do kterých je umístěna ZASUNOVACÍ patka, ve které je umístěn sloupek. Takto je možno ploty, které vedou mezi pozemky pana Boháče snadno demontovat a vruty, které by zůstaly v zemi zaslepit víkem. Ještě dříve, než byly vruty zavrtány, jsem o tom informovala Ondřeje Trojana, s tím, že jsem ochotna se písemně zavázat k tomu, že před konáním Slavonice Festu ploty na své náklady odstraním a pozemky bezplatně poskytnu, pokud se dohodneme na nějakém pro obě strany přijatelném řešení WC během festivalu – například umístěním Toi Toi ve veřejně přístupných místech (ne jen v placené zóně). 
Dočkala jsem se ovšem pouze zprávy na FB Slavonice Festu, že do Maříže se po 28 letech vrátily ploty a sprostého osočování ze strany FB Báry Trojanové. 
Já si spíše myslím, že si někteří ani po 28 letech neuvědomili, že zabírání soukromých pozemků bez jakékoliv dohody je přinejmenším divné. Ono to opájení se vlastní zhovadilostí je docela vtipné (taky jsem strávila kus života v Besídce) dokud není aplikováno na vás osobně, pak už to tak veselé není. Mrzí mě, že zde byla příležitost spolupracovat na rozvoji Maříže, která zůstala nevyužita. Přesto nechci dále hrotit napětí a hledat důvody tohoto divného chování například ve zvláště sofistikovaném konkurenčním boji. Přeji Slavonice Festu mnoho zdaru, pozitivní růst a mnoho šťastně opojených diváků. Díky této příhodě jsem se začala více starat o pozemek, který je zcela v centru obce a chci zde vytvořit veřejně přístupnou přírodní zahradu, park, dětské hřiště  - prostě Oázu…

Ing.arch.Markéta Trubáčková


Diskuze o článku:
Výjádření k plotům v Maříži

fekal
Jak s toho ven? Dveste ho ven.
Jan Andelt
Dobrý den, jako obdivovatel a vděčný uživatel Vaší keramiky jsem si přečetl článek o plotech v Maříži a nechápu, v čem je problém. Jako organizátor akce bych se styděl, nemít kvalitně zajištěno WC a mytí rukou. TOI TOI (a jiné firmy) jsou samozřejmě řešení. Takže Vám držím palce :-) Hodně pohody přeje Jan Andelt
Vaše meno:  
 
Text:

Opište kontrolní text:
Opište text