DLE AUTORŮ
Video
Diskuze
Martina Gablechová . Gablechova@seznam.cz
Dobrý den, měla bych zájem o hrnek s kočkou. V nabídce máte jen 6 hrnků😥 chtěla bych pro mamku hrnek...
Alena
Dobry den,prosim,bylo by mozne,abych jako darek koupila dva poukazy s tim,ze si obdrovany namaluje jeden...
Jelena Zorina
Dobrý den, žadam o rezervaci terminu na uplatněni dárkového poukazu na malovani keramiky mařiž v Praze,...
zobrazit více ...


Novinky mailem:

   

Kuchyňská keramika

Kuchyňská keramika

Trávíte rádi čas ve Vaší kuchyni tím, že připravujete různé pochoutky a delikatesy? Jste dobrá kuchařka nebo kuchař? V tom případě, prosím, čtěte dál! 
Jedna studie praví, že průměrný člověk stráví v kuchyni jako místnosti v bytě, celé čtyři hodiny denně. To je už poměrně dlouhá doba, zvážíme-li, že tu občas ani nevaříme, ale třeba jen konverzujeme u kávy. Další studie praví, že přítomnost barev v prostředí, kde člověk žije, má jednoznačně pozitivní účinky na psychické, ale i fyzické zdraví. Minimálně nálada se tedy barvami ovlivnit dá. 
Toho všeho jsme si dobře vědomi, proto naše keramika nabízí celou řadu kuchyňských doplňků, které zastanou nejenom funkci pomocníků při vaření, ale navíc ještě fantasticky vypadají a kuchyni bez nadsázky přímo zdobí. Náš sortiment jde skrz celou škálu druhů, velikostí a barevností, od drobností typu ubrouskovníků, mléčenek a kalíšků na vajíčko přes máselnice, kořenky, konvice až k tácům na štrůdlubrouskovnikPOD.JPG nebo jiné pochutiny a maxi mísám nebo velikým džbánům. Všem těmto věcem propůjčily štětce našich malířek barevné tváře, ve kterých se skrývá příběh lidských snů, touhy a hlavně lásky k řemeslu. Motivy vnesené na kuchyňskou keramiku mají rozdílné styly i barevnosti, kterých je skoro právě tolik jako našich malířek. Jedním z nejoblíbenějších motivů vůbec je Bílá Adéla, jejíž autorkou je vynikající malířka Světlana Logosová, ukrývající se pod zkratkou LS. Bílá Adéla je vlastně vzor výrazných pohádkových květu, vnesených na bílé pozadí a doplněných o barevné tečky, které dekor osvěžují a dodávají mu barevnou hravost. Obzvlášť efektně vypadá tento motiv na velkých plochách jako jsou mísy, tácy nebo konvice. Adéla, která je možná i v černé variantě, je jedním z těch milých a vlídných motivů, které Vás pouhým pohledem přenesou do pohádkové říše barev a dobré nálady. Dalším oblíbeným motivem vyskytujícím se na kuchyňské keramice jsou Máky a Kopretiny od téže malířky nebo Opilý ježek od malířky Radky Kratochvílové (RK). misaHAMR.JPGVěčným a vděčným šlágrem je nesmrtelný motiv Slunce od malířky Jany Hájkové (JH), Květy s ptáky, které umělecky ztvárňuje Michaela Martinů (MM), Spokojená kočka, jejíž úsměv štětcem vykouzlí Martina Podéšťová (POD) a v neposlední řadě veselé a rozpustilé postavy autorky Hanky Merhlové (HAMR). To vše se dá najít na těle naší keramiky, která byla vytvořena a umělecky ztvárněna, aby Vám v kuchyni rozehrála symfonii barev a fantazie. Přijďte se podívat do některého z našich obchodů, buďto v Praze nebo v Jižních Čechách a uvidíte, že i takové věci jako forma na bábovku nebo salátová mísa, mohou být provedeny s nápadem a kouskem umění. Zkuste se obklopit barvami a dobrou náladou i v kuchyni, ze které krásné doplňky rázem udělají místo, kde Vám bude dobře na světě. Uvidíte, co to s Vámi a jídlem zde připraveným provede!


Diskuze o článku:
Kuchyňská keramika


V diskuzi zatím není žádný příspěvek. Buďte první.
Vaše meno:  
 
Text:

Opište kontrolní text:
Opište text