DLE AUTORŮ
Video
Diskuze
Martina Gablechová . Gablechova@seznam.cz
Dobrý den, měla bych zájem o hrnek s kočkou. V nabídce máte jen 6 hrnků😥 chtěla bych pro mamku hrnek...
Alena
Dobry den,prosim,bylo by mozne,abych jako darek koupila dva poukazy s tim,ze si obdrovany namaluje jeden...
Jelena Zorina
Dobrý den, žadam o rezervaci terminu na uplatněni dárkového poukazu na malovani keramiky mařiž v Praze,...
zobrazit více ...


Novinky mailem:

   

Hrnky na kávu

Hrnky na kávu

Hrnky na kávu 


Dáváte raději přednost kávě nebo čaji? 
Kolik vašich oblíbených nápojů za den vypijte, počítáte to vůbec? A napadlo Vás někdy nad tak triviální věcí, jako je pití čaje nebo kávy, přemýšlet? Dnešní uspěchaná doba, která je z velké míry orientovaná hlavně na výkon, nás neúprosně tlačí dopředu a nenechá nás ani vydechnout nad šálkem našeho oblíbeného nápoje. A kdy jindy by měla být chvilka na krátkou přestávku a nadechnutí se. Lidé se dělí na ty, kteří mají rádi psy a kočky. Stejně tak by se mohli dělit i na ty, kteří dávají přednost čaji a ty, kteří holdují kávě. Pokud patříte mezi skupinu lidí, pro které je káva důležitým nápojem, někdy i životně důležitým nápojem, jistě také dobře víte, že u kávy je velmi důležitý i samotný rituál jejího popíjení včetně toho, z čeho se káva pije. Velmi důležité je vybrat si vhodný hrnek či šálek na kávu. O to, abyste u nás měli na výběr správné druhy a velikosti hrnků, se starají naše mařížské točířky, které mají parametry správných kávových hrnků na paměti, v oku a v neposlední řadě i v ruce. 
Točířky dělají dva základní typy kávových hrnků, podle dvou základních druhů kávy. Menší a rovný nebo buclatý šálek s podšálkem na espresso a větší šálek s podšálkem miskovitého tvaru na capuccino, ve kterém krásně vynikne našlehaná mléčná pěna. Specialitou posledních měsíců jsou také mini hrnky piccolo, do které se připravuje malé množství silné kávy. Vytočením těchto tvarů připraví živnou půdu pro malířky, jenž hrnkům propůjčí jejich konečnou podobu, která přispívá k potěšení duše všech milovníků kávy. A že naše malířky umí potěšit. Jejich vzory a barvy jsou přímo antistresovou terapií a to, že barvy pozitivně ovlivňují lidskou psychiku, je známá věc, proto naše malířky opatřují své vzory sytou barevností. Za všechny zmiňme již historicky známé létající ženy a rozverné psy a kočky malířky HAMR, usměvavou kočku s kozou malířky POD, technicky velmi zdatné a nápadité vzory malířky RK v podobě Barevné moderny nebo Opilých ježků, dále proslulou Adélu, kterou malířka LS ztvárňuje v bílé i černé variantě. Dalším oblíbeným vzorem jsou i Květy v tyrkysovém oparu od malířky MM, které tvoří nejharmoničtější celek s miskovitými hrnky na capuccino. A zapomenout nesmíme ani na veselá Slunka malířky JH, která rozdávají energii a dobrou náladu na všech typech kávových hrnků. Hotové hrnky pak přijdou do polic našich obchodů, kde hrnky čekají na své kupce, kterým pak dělají věrnou společnost při chvilkách strávených u oblíbené kávy. 
Skalní stoupenci a milovníci kávy mají po přečtení tohoto článku jistě už chuť na svůj oblíbený a voňavý nápoj, ale než si svou dnešní kávu půjdete uvařit, slibte si jednu věc. Zkuste alespoň jednou denně zpomalit. Vezměte si svůj barevný a veselý hrnek a uvařte si do něj tento fantastický nápoj. Posaďte se, zhluboka se nadechněte, nasajte vůni kávy a pak si vychutnávejte doušek po doušku. Uvidíte, že po deseti minutách, které takto klidně strávíte, se Vám bude lépe a svěžeji vracet do uspěchaného okolního světa. Pokud ke chvilkám pohody, relaxace a Vašeho vnitřního osvěžení přispějí i naše barevné hrnky, má práce všech našich točířek a malířek smysl. Takže, užijte si svou kávu v klidu a pohodě každý den.

salekspodsalkemHAMR.JPGsalekspodsalkemPRAHA.JPGsalekspodsalkemLS.JPGsalekspodsalkemHUP.JPG
salekspodsalkemRK.JPGsalekspodsalkemMM.JPGsalekspodsalkemHAMR2.JPGsalekspodsalkemPRE.JPG


Diskuze o článku:
Hrnky na kávu


V diskuzi zatím není žádný příspěvek. Buďte první.
Vaše meno:  
 
Text:

Opište kontrolní text:
Opište text